Needion - iPhone 11 64 GB Siyah (Apple Türkiye Garantili) - (Aksesuarsız Kutu)
Needion - iPhone 11 64 GB Siyah (Apple Türkiye Garantili) - (Aksesuarsız Kutu)
iPhone 11 64 GB Siyah (Apple Türkiye Garantili) - (Aksesuarsız Kutu)
13.250,00 TL
9,0/10
ÜCRETSİZ KARGO
Adet

Needion Yorumu

Needion Puanı: 9,00/10,0
Beğendiklerimiz
Geliştirilmiş kamera
Yeni renk yelpazesi
Beğenmediklerimiz
Tasarım XR ile neredeyse aynı

Apple iPhone 11 İnceleme

Apple’ın pahalı bir firma olduğundan hepimiz haberdarız. Fakat şirket, bir nebze de olsa fiyat performans ürünü olarak nitelendirebileceğimiz ürünler çıkartmaya başladı. iPhone XR gibi özellikleri, çağdaşlarıyla yarışır düzeyde olan fakat fiyat konusunda diğerlerinden çok daha avantajlı telefon modelleri tanıtılıyor. İşte iPhone 11 de tam olarak öyle bir telefon. Şık tasarım, iPhone kalitesi, güçlü performans ve uygun fiyatı bünyesinde toplayan bu güzel telefonu sizlere tanıtmak istedik. Haydi kullandığımız, iPhone 11 64 GB Siyah modelini tanıttığımız yazıya başlayalım.

iPhone 11 Tasarım

iPhone 11, tasarım alanında ufak değişiklikler hariç X serisiyle benzer özellikler taşıyor. 150.9mm boy, 75,7mm genişlik, 8,3 mm kalınlığıyla iPhone 11 büyük bir telefon diyebiliriz. Ağırlığı ise iPhone XR gibi 194 gram.

Bizim kullandığımız siyah rengin dışında klasik olarak beyaz ve kırmızı; farklı olarak ise sarı, yeşil ve mor renk seçeneği bulunuyor. Apple bu telefonda, renkler konusunda yenilikçi davranarak kullanıcılarına bol seçenek sunmak istemiş gibi gözüküyor.

Ön ve arka yüzde kullanılan cam yüzeyler, telefona ekstra bir şıklık katıyor. Ayrıca arka cam yüzey oldukça kullanışlı ve telefonu kavrama gücünüzü büyük ölçüde arttırıyor. Yan çerçeve ise alüminyumdan yapılmış. Renkli tercih edenler için alüminyum çerçeveler oldukça uyumlu bir görüntü imkanı sunuyor.

Ayrıca telefonda IP68 gibi oldukça önemli bir suya dayanıklılık sertifikası bulunuyor. Yüz tanıma özelliği de aynen eski modellerde olduğu gibi bu modelde de kullanılmış.

iPhone 11 Ekran

Ekran konusunda bu telefonun pek bir yenilik vadetmediğini üzülerek belirtmek istiyoruz. iPhone 11 Ekran olarak bir önceki seride kullanılan ekranla aynı özelliklere sahip.  828 x 1792 piksel çözünürlük ve 326 ppi’lık yoğunluğa sahip IPS LCD ekran çağdaşlarından daha düşük bir teknolojiyle üretilmiş. Fakat, 60 Hz’lik görüntüleme hızına sahip olan ekranla dilediğiniz tüm videoları keyifle izleyebilir, oyunlarınızı zevkle oynayabilirsiniz.

Fiyat performans ürünü olduğunu göz önüne alırsak, iPhone 11 ekran konusunda biraz tasarruf etmek istemiş ama yine de oldukça iyi ve kullanışlı bir ekran teknolojisine sahip olduğunu söylememiz gerekiyor.

iPhone 11 Donanım

iPhone 11’i geçen seneki modellerinden ayıran en büyük fark işte bu alanda ortaya çıkıyor. iPhone 11 Pro ve Pro Max ile işlemci konusunda benzer özelliklere sahip olan bu model, devrim yaratan A13 Bionic çipini kullanıyor. Aynı zamanda oldukça iyi performans veren 2,65 GHz’lik 6 çekirdeği sayesinde, deyim yerindeyse yağ gibi akan bir telefon bizleri bekliyor. 4GB RAM gözümüze az gibi gözükse de iOS 13’ün harika optimizasyonu ve işlem kabiliyeti bu telefonu en üst seviyelere yükseltmeye yetiyor. Elit bir donanıma sahip olan iPhone 11 ile tüm oyunları akıcı bir şekilde oynayabilir, oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Depolama alanı konusunda önümüze birden fazla seçenek çıkıyor. 64 GB’lık versiyonu bizim kullanımımız için oldukça yeterli bir alan. Sizler 128 GB veya 256 GB olan versiyonlarını da tercih edebilirsiniz.

iPhone 11 Pil ve Batarya

iPhone 11 batarya konusunda sayısal olarak geri kalsa da optimizasyon ile bunu sorunu hallediyor. 3110 mAh bataryaya sahip olan bu model bizlere tam olarak 17 saatlik bir video izleme süresi sunuyor. Tam dolum ile yoğun kullanımlı bir günü rahatça çıkartabilir, orta seviye kullanımlarda ise 2 günü tek şarj ile zorlayabilirsiniz.

iPhone 11 kutularından her ne kadar hızlı şarj adaptörü çıkmasa da 18 Watt’lık bir hızlı şarj desteği olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Apple, kablosuz şarj desteğini de bu modele sunmuş.

iPhone 11 Kamera

iPhone 11 Kamera tasarımı bakımından geçen senelere göre yeni bir tasarım getirmiş gibi gözüküyor. XR modelinde olmayan ekstra geniş açılı kamera bu modele eklenmiş fakat telefoto özelliğinin hala mevcut olmadığı gözlerimize çarpıyor. Yine de iPhone’un kamera konusunda ne kadar başarılı işler çıkardığını hepimiz biliyoruz.

12 MP’lik ana kamerası ve 12 MP’lik ekstra geniş açı özellikli 2. Kamerası bizlere oldukça canlı ve etkileyici fotoğraflar sunuyor. Gece modu, Deep Fusion gibi özel modlara sahip olan Apple kamera yazılımı, bu güçlü lenslerle desteklenince ortaya oldukça etkileyici bir kamera performansı çıkıyor. Ön tarafta ise yine 12 MP’lik güçlü bir kamera kullanılmış.

Ekibimizin iPhone 11’e Verdiği Puan:

  • Tasarım: 8
  • Özellikler: 9
  • Donanım: 10
  • Pil ve Batarya: 9
  • Kamera 9
  • Genel Puan: 9.0

 

Needion
4,8
Aynı gün kargoda SON 4 adet ürün Güvenli alışveriş
Tümünü Gör