Enterogermina Yetişkin 20 Flakon

% 34 indirim
202,50 tl 133,60 tl
Aynı Gün Kargoda
150,00 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Güvenli ödeme
Mağaza Bilgileri: Vitazon
5
Adet

Ürün Özellikleri

Yetişkinler İçin Enterogermina
Enterogermina, içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar ile sindirim
sisteminizi düzenlemeye ve bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcı olur.

NEDEN ENTEROGERMINA?
Enterogermina canlı spor içeren bir probiyotiktir.
Spor, bakterinin kendini korumaya almış halidir. Enterogermina'nın içerisindeki Bacillus clausii bakterisi, doğal olarak spor yapma özelliğine sahiptir. Bu sporlar, midedeki asidik ortam bariyerini aşarak bağırsağa ulaşır.

Bağırsakta uygun ortamı yakalayarak canlı hale dönüşür ve çoğalmaya başlar (kolonize olur). Ancak bu şekilde yararlı etkilerini gösterebilir.

Bağırsak mikrobiyotası dengesizliğinin sebepleri nelerdir?
“İyi bakterilerin” sayısı azaldığında, vücut için gerekli vitaminlerin ve yararlı maddelerin üretimi düşebilir. Bağırsakların besleyici öğelerden yararlanma ve enfeksiyonlara karşı koruyucu maddeleri sentezleme kapasitesi azalabilir.

Bağırsak mikrobiyotasının dengesi her insanda farklıdır, yaşa göre değişir, dinamiktir ve denge durumundadır. Bu denge, birçok sebeple bozulabilir. Günlük yaşantımızın kalitesi için bozulan dengenin yeniden kurulması önemlidir.

BAĞIRSAK MİKROBİYOTASINA ETKİ EDEN BAZI DURUMLAR
İrritabl Bağırsak Sendromu (Huzursuz Bağırsak Sendromu)
İrritabl (huzursuz) bağırsak sendromunun nedenlerinden biri, şiddetli zihinsel baskıdır (sınav, önemli bir toplantı vb. öncesinde ishal yaşanması gibi). Stresin yanı sıra bazı gıdalara aşırı duyarlılık (alerji ve intolerans), kötü yeme alışkanlıkları, kadınlarda adet döngüsü (bağırsak, dişilik hormonlarındaki değişikliklere çok duyarlıdır ve dolayısıyla bu dönemde sıklıkla ishal meydana gelir) veya bağırsak mikrobiyotasının normal dengesini bozan zararlı mikroorganizmalarla temas gibi faktörlerden dolayı yetişkinlerde ishal meydana gelebilir.

Antibakteriyel İlaçlar ve Diğer Tıbbi Ürünler
Antibakteriyel ilaçlar ve bağırsak mikrobiyotası güçlü bir karşılıklı ilişki içindedir. Antibakteriyel ilaçlar, enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi ve tedavisi için gereklidir, ancak çoğu durumda mide-bağırsak hastalıkları şeklinde yan etkilere sebep olabilir.

Antibiyotikler vücudumuzdaki kötü bakterileri hedeflerken iyi bakterileri de etkileyebilirler. Yapılan son çalışmalarda antibiyotiklerin bağırsak mikrobiyotasında yaratabileceği olumsuz etkilerin uzun süre devam edebildiği gösterilmiştir. Bu durumda bozulan bağırsak mikrobiyotası, ishal gaz, kabızlık şişkinlik gibi rahatsızlıklara yol açabilir.

Antibiyotik kullanımı sırasında probiyotik desteğine başlamak ve antibiyotik bittikten sonra en az 1 hafta daha devam edilmesi veya antibiyotikle beraber gelişen bir sindirim sistemi düzensizliği görüldüğünde başlanması bağırsak mikrobiyotasının fizyolojik dengesini korumak veya yenileyebilmek için faydalı olabilir.

Beslenme ve Dış Faktörler
Hayat boyunca, kilo verme amaçlı diyetler, başka ülkelere yapılan seyahatler, mevsimsel beslenme değişiklikleri gibi çeşitli dış faktörler günlük rutinimizin dışına çıkmamıza yol açabilir. Bu durum, bağırsak mikrobiyotasının dengesini etkiler; karında şişlik, ishal, karın ağrısı, karında ağırlık hissi gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

Genellikle seyahatlerde meydana gelen ani iklim değişikliği veya ani sıcaklık değişimleri (yazın klimalı bir yerden sokağa çıkmak gibi) bile mikrobiyotanın sağlığını etkileyebilir ve sindirim sistemi düzensizliklerine neden olabilir.

Gıda Hassasiyeti
Gıda hassasiyeti gelişiminin başlıca nedenleri, beslenme ve yaşam tarzı olarak kabul edilmektedir. Hareketsiz yaşam tarzı, sigara kullanmak, aşırı alkol tüketimi, sindirim sisteminde dengesizliklerin gelişimine yol açabilir.

Gluten Hassasiyeti veya Çölyak Hastalığı
Gluten hassasiyeti veya çölyak hastalığı, vücut gluteni (buğday, çavdar, arpa ve yulafta bulunan bir protein) parçalayamadığında ortaya çıkan bir bağırsak fonksiyon bozukluğudur. Bu fonksiyon bozukluğu da bir tür gıda hassasiyetidir. Belirtileri arasında ishal, kilo kaybından dolayı halsizlik, sinirlilik, karın ağrısı ve kramplar vardır. Çocuklar, büyümenin engellenmesi gibi yetersiz veya dengesiz beslenme belirtileri de yaşayabilir.

Stres ve Kaygı
Günümüzde bağırsaklarımız ikinci beyin olarak adlandırılıyor. Anne karnındaki gelişim sırasında, beyin ve bağırsak aynı hücrelerden gelişir ve bazı hücrelere karşı eş değer duyarlılığa sahiptir.

Beyin ve bağırsak arasındaki bu ilişki sonra da devam eder. Bu iki yapı, yaşam boyunca birbirleriyle yakından ilişkilidir. Bu sebeple, sinir sisteminin uyarılmasıyla üretilen hormonal maddeler, hem beyni hem bağırsağı ve dolayısıyla bağırsak mikrobiyotasını etkiler. Sonuç olarak, beyin düzeyinde gerçekleşen her olay, özellikle stres ve kaygı durumunda, genellikle bağırsakların işlevini etkileyebilir.

Bununla beraber, yapılan son çalışmalar mutluluk hormonu olarak da bilinen serotoninin %95’inin bağırsakta sentezlendiğini göstermiştir. Bilim insanları, bağırsaklarımız ve mutluluğumuz arasındaki ilişkiyi açıklamak için birçok çalışma yürütmektedir.

 Bu İlan ENTEGRA Entegrasyon Sistemleri ile Listelenmiştir

Satış Şekli
Satılık
İlan Tipi
Sıfır
Marka
Enterogermina

Teslimat bilgisi

Kargoyla Teslimat

İade Koşulları

Satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istiyorsanız, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.