İade ve İptal İşlemleri

Needion’da ürününüzü kolayca iade edebileceğinizi biliyor musunuz?

İade Şartları nelerdir?

Satın aldığınız bir ürünü Kanun’un mesafeli sözleşmeleri düzenleyen 48. maddesi ve Yönetmelik’in 9. maddesi uyarınca teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. (*Cayma hakkının istisnası olan ürünler bu kapsamda değerlendirilmeyecektir.)

1- Satın aldığınız ürünün iadesini yapmak için Hesabım > Siparişlerim kısmında “ İade Talebi Oluştur” butonuna tıklayarak talebinizi bize ulaştırabilirsiniz. Açılan sayfadan iade nedeninin ve iade şeklinin seçilmesi gerekmektedir. Bu alanların seçimini sağladıktan sonra iade talebi gönder butonuna tıklamalısınız.

2- İade talebini oluşturduktan sonra ürünü 3 iş günü içerisinde hasarsız ve faturasıyla beraber kargoya teslim etmeniz gerekmektedir. Ürünü kargoya teslim ettiğinizde teslimat şekli alanından kargo bilgisini doldurmalısınız. (3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmeyen siparişler için iade talebi geçersiz sayılmaktadır.)

3- Ürün kargolandıktan sonra satıcıya 7 iş günü içerisinde ulaşacağı varsayılır ve bu süre içerisinde satıcı iade talebini yanıtlar.

4- İade talebiniz onaylandıktan sonra paranız hesabınıza aktarılır. Ücret iadesi banka tarafından yapıldığı için taksitlendirilmiş ödemeler taksitli bir şekilde hesabınıza yatmaktadır.


Kapıda iade yapabilir misiniz?

Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız.

İade talebinizi “Teslim Almadım.” Seçeneğini seçerek oluşturabilirsiniz.

Ürününüz, kargo firması tarafından satıcıya teslim edildikten sonra geri ödemeniz bankanıza yapılır. Geri ödemenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın belirlediği süreye göre değişiklik gösterebilir.

İadenizin durumunu Hesabım > Siparişlerim sayfasında ilgili siparişinizin detayından görebilirsiniz.


14 günlük cayma hakkı süreniz dolduğunda ürünü iade edebilir misiniz?

Yasal süreçler gereği cayma hakkı kapsamında iade işlemleri ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir.


Sipariş İptali Nedir?

Siparişinizi satıcı onaylayana kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. Bu iptal ürün bazlı değil, sipariş bazlıdır. Satıcı siparişinizi onayladığında iptal et butonu devre dışı kalacaktır.


Siparişinizi nasıl iptal edebilirsiniz?

Hesabım > Siparişlerim sayfasında ilgili siparişinizin içine girerek “Siparişi İptal Et” butonuna basarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ücretiniz en hızlı şekilde alışveriş yaptığınız hesaba iletilecektir. Ücret iadesinde süre banka prosedürlerine göre değişim göstermektedir.


*Cayma Hakkının Kullanılmadığı Durumlar Nelerdir?

● Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler.

● Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler.

● Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler.

● Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler (iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler)

● Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler.

● Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri.

● Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin ürünler.

● Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin hizmetler.

● Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürünler.

● Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.


Herhangi bir sorunuz veya probleminiz olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Çağrı Merkezi Numaramız:

0850 575 00 00

Destek Talebi Oluştur