Hyundai HYM38LI Akülü Çim Biçme Makinesi 2 Adet Akü ve Şarj Dahil

Son 30 Günün En Düşük Fiyatı!
7.736,16 TL
721,46 TL x 12  Ay'a varan Taksit Seçenekleri
ÜCRETSİZ KARGO
Adet

Ürün Özellikleri

Hyundai HYM38LI Akülü Çim Biçme Akü ve Şarj Adaptörü Dahil 38cm-40V

2 ADET 4A AKÜ VE ŞARJ ALETİ FİYATA DAHİLDİR

  • Kablo Yok, Benzin Yok, Kirlilik Yok - sadece aküyü şarj edin ve biçmeye hazırsınız.

  • 38 cm kesme genişliği, küçük ve orta boy çimleri kesmek için idealdir.

  • Sadece 13,9 kg ağırlığında, 20 mm - 70 mm arasında 5 kesme yüksekliğine sahip, dayanıklı, paslanmayan plastik kasa

  • Çıkarması kolay 40 litrelik çim toplama sepeti, kesilenleri boşaltmak için harcadığınız süreyi en aza indirir ve çim seviyesi göstergesine sahiptir.

  • Montaj gerekmez, sadece kolları açın.

  • Son derece sessiz çalışma, komşuların rahatsızlığını azaltır.

HYM38LI çim biçme makinesi, 38 cm kesme genişliğine sahip güçlü bir 40v motor kullanır, küçük ve orta boy çimler için uygundur. Ayrıca, sert kapaklı geniş, hızlı açılan 30L kolay hava akışlı çim toplama sepetine sahiptir, bu da kesimleri boşaltmak için daha az, biçmek için daha fazla zaman kazanmanız anlamına gelir. Çim toplama sepetinin takılması ve çıkarılması daha kolay olamazdı ve çim toplama sepetinin üst kısmındaki kullanışlı çim seviyesi göstergesi, çim toplama sepeti boşaltılmaya hazır olduğunda sizi her zaman bilgilendirecektir.

20mm - 70mm arasında değişen 5 kesme yüksekliği ile HYM38LI, kesiminizin bitişi üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Yükseklik, her bir aks istenilen yükseklik yuvasına kaydırılarak ayarlanır.

Biçme makinesini kullanmak daha kolay olamazdı, sadece güvenlik anahtarını takmanız, kilitleme düğmesini devreye sokmanız ve eminiyet kolunu geri çekmeniz yeterlidir. Bu kolay çalıştırma yöntemi, geri tepmeli çekmeli çim biçme makineleriyle ilişkili gerilimi ortadan kaldırır.

Kollar ana güç ünitesinin üzerine katlanır, bu da bu kompakt çim biçme makinesini taşımayı ve bir bahçe kulübesinde, garajda saklamayı ve arabanızın bagajında ??taşımayı kolaylaştırır.

Kutudan çıkar çıkmaz montajı hızlı ve kolaydır, ilk kesim için hemen bahçenize getirmenizi sağlar. Bakım gerektirecek motor olmadığı için, yağ, hava filtreleri veya bujileri kontrol etmek için zaman harcamanıza gerek kalmaz, bu da bakımı son derece kolay hale getirir.

Bir malçlama tapası (düşen kesimleriniz kompost haline gelerek daha sağlıklı görünen, daha yeşil bir çim oluşturur) ve çizgili bir çim efekti için arka silindir ile birlikte gelir.

 

Brüt Ağırlık (kg) 17
Garanti 2 yıl
Güç Yöntemi Akü
Pil Şarj Cihazı Beslemesi (VAC/Hz) 230v
Pil Türü Lityum İyon
Batarya voltajı 2x20V
Pil Türü 2x20V, 4Ah
Pil Kapasitesi (Ah)  4Ah
Kesme Genişliği (cm) 38cm
Kesme Yükseklikleri (mm) 20-70mm (5 Kademe)
Yükseklik Ayar Sayısı 5 Kademe
Çim Toplama Hacmi (L) 40L
Tekerlek Çapları Ön / Arka (mm) Ön 160mm / Arka 200mm
Şarj süresi 80dk Yaklaşık
Net ağırlık / kilogram) 13.9kg
Pil Ömrü 1000+ Şarj
Sürüş Şekli İtmeli
Şasi Paslanmaz, Polipropilen
Güvenlik özellikleri Güvenlik Anahtarı / OPC Kolu
Maksimum Çalışma Süresi 40 dakika ( 4Ah Pil ile )
Normal Kullanım Çalışma Süresi 17 Dakika ( 2Ah Pil ile )
Güç kaynağı Akü 2x20V Lityum İyon
Motor Anma Gücü 650W Kömürlü

Kutuda: HYM38LI Akü ile Çalışan Çim Biçme Makinesi, 40L Çim Sepeti, 2x Güvenlik Anahtarları ve Kullanım Kılavuzu.

Ital Makina A.Ş ile 2 yıl garanti kapsamındadır.

 

Çim Bakımı İçin Öneriler

1.KESİM

Çimleri kalınlaştırdığı için çimenlerin düzenli olarak kesilmesi önemlidir. Kesim tekniğine değinecek olursak; bir seferde fazla miktarda kesmek yerine az ve sık kesim yapmayı tercih edin. Çimleri biçerken her seferinde farklı yönlere ve şekillerde biçmeye dikkat edin böylelikle bitkilerin sürekli aynı yönde ezilmesini önlemiş olacaksınız. Her kesimde çimlerin yarısıyla üçte ikisini kesin, çimlerinizin yaklaşık uzunluğu 5 santimetre olmalıdır. Yaz ortalarında, kuraklık dönemlerine daha dayanıklı olmasını sağlamak için çimlerinizi daha uzun bırakmalısınız.

2. GÜBRELEME

Çimler kesilirken besin kaybına uğramaktadır, çimlerimizin büyümesini hızlandırmak için kaybettikleri bu besinleri yerine koymamız gerekir. Bu yüzden bahar aylarından başlayarak çimleriniz dört beş haftada bir gübrelemeniz gerekmektedir. Nitrojen, potasyum ve fosfor bitkileriniz için en gerekli minerallerdir.

3. SULAMA

Çimlerinizin tüm yaz boyunca yeşil ve parlak olmasında sulama önemli bir rol oynamaktadır. Çimlerin sulanma ihtiyacı nem ve sıcaklığa göre değişiklik gösterir. Suya ihtiyaç duyan çimler, gri-mavi arası bir renk almaya başlar ve yaşlı yaprakların ayaları kıvrılır ve solar. Çimlerinizi yeni ektiyseniz tohumların çimlenebilmesi ve sağlam bir biçimde kök salabilmesi için her gün bir kez sulamanız gerekir. Günümüzde çimlerinizi zahmetsizce sulamanız mümkün. Bahçenizi elle ya da yarı ya da tam otomatik sistemlerle sulayabilirsiniz.

4. YABANİ OTLARLA MÜCADELE

Doğru yöntemleri kararlılıkla uygulayarak çimlerinizdeki yabani otlarla mücadeleyi kazanabilirsiniz. Birçok yabani ot mekanik yollarla bertaraf edilebilir. Küçük otlar (yavşanotları ve beyaz yoncalar) genellikle yabani otların rahatını bozarak yeniden büyümelerini engellemektedir. Bu otlar el kazıyıcıları yardımıyla sökülmelidir. Papatyalar ve karahindibağlar için otsöken kullanılmalı ve yeniden büyümelerini engellemek için köklerinin tamamını sökmeye özen göstermelisiniz. Tüm bunlara rağmen başarıya ulaşamazsanız bitki öldürücü (herbisid) kullanmanız gerekebilir. Yabani otların çimlere baskın çıktığı bu senaryoda, tüm toprağı yeniden yapılandırıp rulo çimle kaplamanız en doğru çözüm olacaktır.

5. TOPRAĞI SÜRMEK VE HAVALANDIRMAK

Çimenlerin kökleri nefes almak ve büyümek için havaya ihtiyaç duyar. Çimlerinizin toprağı yeterince kumlu değilse, kökler beslenmekte zorlanacak ve büyümeleri duracaktır. Basit bir çatal bel yardımıyla toprakta açtığınız delikleri iri taneleri kumla doldurabilirsiniz böylelikle hem su toprağın içine nüfus edecek hem de köklere oksijen alabilecektir. Ölü kökleri ve diğer kalıntıları temizlemek için çimlerinizin toprağını sürmeniz gerekir. Çimlerinizdeki kuru bölümleri ve kalıntıları temizlemek; çimlerin toprağa yakın bölümlerinin de hava almasını sağlayacak ve çimleriniz daha hızlı büyüyecektir.Bu İlan ENTEGRA Entegrasyon Sistemleri ile Listelenmiştir

Satış Şekli
Satılık
İlan Tipi
Sıfır
Marka
Hyundai

Teslimat bilgisi

Kargoyla Teslimat

İade Koşulları

Satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istiyorsanız, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Aynı gün kargoda Güvenli alışveriş
Tümünü Gör