İmdat BUK (Bak-Uygula-Korkma)

% 57 indirim
45,10 tl 19,26 tl
Aynı Gün Kargoda
150,00 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Güvenli ödeme
Mağaza Bilgileri: Oyuncak Çekmecesi
0
Adet

Ürün Özellikleri

İmdat BUK (Bak-Uygula-Korkma)

 

Kitap İçerik:

İmdat BUK (Bak-Uygula-Korkma); Sosyolog & Aile-Çocuk Gelişim Danışmanı Neslihan Baki'nin, çocuk eğitiminde uygulamalı çözüm önerileri sunduğu, ebeveynler için bir yardım kolu niteliğinde hazırladığı 2. ve en son çıkan kitabıdır.

 

Kitap; çocuk imdat rehberi ve ebeveyn imdat rehberi olmak üzere 2 ayrı kısımdan oluşmaktadır.Kitabın içinde hangi konu başlıklarının işlendiğini, ürün fotoğraf bölümünde bulunan "İçindekiler" görselinden inceleyebilirsiniz.

 

Doç. Dr. Ahmet GÖKÇEN, Öğretim Üyesi, Sosyolog: "Kitap, sadece teorik ve uygulamalı pedagojik bilgiler vermekle yetinmeyerek ebeveynlere psikolojik destekler de sunmaktadır. Zorlu geçecek birkaç yıl için bu kitap bir başucu eseri olarak nitelendirilebilir."

 

Rukiye ÖZBAY, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni: "Bu kitap, bizzat hayatın içinden benim/bizim gibi diyebileceğiniz çeşitli örnek olayları ve çeşitli çözüm yollarını bulabileceğiniz ve yazarının samimiyetini hissedebileceğiniz bir başucu kitabı niteliğinde."

 

Şener YAZICI, Uzman Psikolog: "Kişilik oluşumunun altın çağı olan 0-6 yaş diliminde ebeveynlerin çocuklarıyla kuracağı ilişkinin sağlıklı olması çocukların ruh sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir. Bu eseri sadece ebeveynlerin değil, çocuklarla iletişim halinde olan herkesin okuması faydasına olacaktır."

 

Ali ÖZYANIK, Diş Hekimi: "İmdat BUK kitabındaki diş sağlığı ile ilgili bölümde, diş bakımı alışkanlığını çocuklara kazandırmak için bebeklikten itibaren aşama aşama verilen tavsiyeler, bu konuda uzun vadede olsa da kalıcı sonuçlar sunmaktadır."

 

Onur USLU, Bahanelere Sığınmadan Oğlu Toprak ile Büyüyen Baba: "Çocuk davranışlarını kulaktan dolma yorumlarla çözümlemek aslında en büyük hata ve maalesef çaresizlikten ilk çocukta bunu uyguluyoruz... Bu kitap, boşluğa düşmüş birçok anne ve babanın ışığı olacak."

 

Nesrin TAN, Montessori Eğitim Koordinatörü: "Çocuk olan her ortamda yaşanılan ya da yaşanması olası olan problemlere karşı çeşitli çözüm önerileri ile yalnızca ailelerin değil, aynı zamanda aile ile iş birliğini önemseyen eğitmenler için de tam bir davranış değerlendirme sözlüğü niteliğinde İmdat BUK.,

 

Hilal AYYILDIZ, Sınıf Öğretmeni: "Bir eğitimci olarak; özgüveni yüksek ve ahlakî değerlere sahip olan nesiller yetiştirmenin temelinin iyi aile ortamlarına dayandığını meslek hayatım boyunca karşılaştığım olaylarla tecrübe ettim. Bilinçli ve sağlıklı bir toplum için bu kitap tam bir rehber niteliğindedir."

 

Burcu KOLİK, Türkiye Satranç Federasyonu 1. Kademe Antrenörü & Drama Eğitmeni: "İmdat BUK okurları öyle şanslı ki! Kitapta her türlü kriz yönetimi düşünülmüş. Diş fırçalama eğitiminden market içi krizlere, tüm ebeveynlerin yaşadığı ortak sorunlara açık ve akıcı bir şekilde çözüm yolları sunulmuş..."

 

Nur BABAOĞLU, Rehber Öğretmeni: "Ebeveynlerin sorunları çözme hissiyatı ile bu gelişim atakları ve sinyalleri kaçırmaması adına İmdat BUK çok iyi bir yönlendirici."

 

Elif İnce OKUR, Sınıf Öğretmeni: "Çocuğa empatiye teşvik eden bu özel eser, yolu çocukla kesişen herkese iç ferahlatıcı bir rehber olacaktır."

 

Hatice Özdemir DÖNMEZ, Avukat: "Bu kitap, adeta var gücünüzle ittiğiniz halde açamadığınız kapıları belki de sadece çekerek, kolayca açabileceğinizi gösteriyor diyebilirim."

 

Kazanımlar:

Ebeveynlik - Eşler Arası Münasebetler Gibi Başlıkları İçeren Bir Rehber Kitaptır.

 

Yaş Aralığı:

18 yaş ve üzeri herkes için uygundur.

 

İlk Basım Tarihi:

01/05/2021

 

Baskı Sayısı:

1. Baskı

 

Sayfa Sayısı:

152

 

Kitap Ebat:

13,5 cm x 21 cm

 

Yazar:

Neslihan Baki

 

ISBN:

9786257746519

 

Yayınevi:

Çelik Yayınevi

 

Yazar Hakkında:

İstanbul’da doğmuştur. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sosyoloji bölümü lisansının son yılında Avrupa Birliği projesi kapsamında burslu Erasmus temsilcisi seçilerek Macaristan Pecs Üniversitesi’nde lisans mezuniyet tezini yazmak için Macaristan’a gitmiş ve tez dönemini tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından özel sektörde Satış ve Pazarlama Yöneticisi, Kurumsal İletişim Yöneticisi dallarında uzun yıllar çalışmış ve oğlunun dünyaya geleceği haberini aldıktan sonra çocuk sevgisini profesyonel iş hedefi olarak tercih ederek satış ve reklam sektörüne veda etmiştir. Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı uzmanlığını aldıktan sonra alternatif eğitim dallarından Montessori alanına ilgisi başlamış, çocuğu dünyaya geldikten bir süre sonra Harran Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi kapsamıyla Montessori Eğitmeni uzmanlığını almıştır. Montessori Toddler ve Anasınıfı Eğitmeni olan Neslihan Baki, aynı zamanda 0-6 yaş Montessori Temelli Müzik Eğitmenliği uzmanlığını da tamamlamıştır. Atatürk Üniversitesi, Çocuk Gelişimi ön lisansını da tamamladıktan sonra, Aile Sosyolojisi ve Eğitim Sosyolojisi alanlarında kendini sürekli geliştirmeye adamıştır. Yazar, sosyal medya canlı yayınları ile ailelere gönüllü danışmanlık desteği vermeye devam etmektedir. Türkiye’de bir ilk olan "Çocuklara okumayı sevdirme”ye yönelik, Oyuncak Çekmecesi işbirliği ile hikaye kahramanlarının canlandırıldığı ahşap CE belgeli figür kahramanlarla ilk drama odaklı hikaye setlerini ailelere ulaştırmıştır. Sosyal medya üzerinden yine Çekmeceden Sohbetler isimli programla, her hafta canlı yayınlar ile toplumsal farkındalık çalışmalarına destek vermiştir. Neslihan Baki, şahsi Instagram hesabı ile topluma hizmet için gayret etmekte, desteğe ihtiyacı olan tüm ailelere hizmet etmektedir. Bunların yanı sıra, anaokullarında Montessori çalışmalarına destek vermekte, okul öncesi kurumlara danışmanlık yapmakta, aile danışmanlık seansları düzenlemekte, aileleri bilinçlendirmek için eğitim organizasyonlarına katılmaktadır. Devlet okulları ve üniversite bünyelerinde konferanslar organize etmektedir. Aile ve çocuk danışmanlığının yanı sıra, 0-6 yaş çocuk gelişimine çok önem verdiğinden mesleğini aşkla ve tutkuyla yapan yazar, "İnsan sevdiği işi yapmalıdır.” diyerek yıllar önce yol kat ettiği reklam ve pazarlama sektörüne vedasını hayatının dönüm noktası olarak saymaktadır. Tek gayesi, bir aileye ve bu vesile ile bir çocuğa daha ulaşabilmektir. Çünkü onun için çocuk, toplumun geleceği ve ailenin aynasıdır.Bu İlan ENTEGRA Entegrasyon Sistemleri ile Listelenmiştir

Satış Şekli
Satılık
İlan Tipi
Sıfır
Marka
Yayın Dili
Türkçe
Kitap Türü
Ciltsiz

Teslimat bilgisi

Kargoyla Teslimat

İade Koşulları

Satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istiyorsanız, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.